فراورده های گوشتی دهکده پروتئین, همبرگر

معرفی انواع همبرگرهای موجود در دنیا

انواع همبرگز

ساندویچ همبرگر یکی از فست فودهای لذیذ در سراسر جهان است که از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است. همچنین یکی از پر طرفدارترین انواع همبرگر در ایالات متحده آمریکا محسوب شده و با توجه به این که این که به سرعت و به راحتی آماده می‌شود در لیست بسیاری از فست فودهای دنیا قرار دارد.

انواع همبرگر

تاریخچه همبرگر

قبل از پرداختن به انواع همبرگر بهتر است یک آشنایی نسبی با تاریخچه همبرگر داشته باشیم. انواع مختلف فست فودها از زمان پیدایش در میان وعده های غذایی نسل جوان بسیار پرطرفدار ظاهر شدند. برخی تاریخچه پیدایش فست فودها را مربوط به کشور آلمان دانسته و با توجه با اطلاعاتی که در طول تاریخ درباره رژیم غذایی مردمان به دست آمده، استفاده از گوشت چرخ کرده و کاربرد آن در تهیه غذاهایی مانند همبرگر بیشتر به مغول ها و مردم روسیه بر می‌گردد.

همینطور ارتباطی که قوم مغول از طریق روسیه با این کشور داشته باعث ایجاد تبادل غذایی بین قوم های این ملل شده و نهایتا منجر به استفاده زیاد از گوشت چرخ کرده و همبرگر در میان آلمانی‌ها شده است. سپس آلمانی ها با اضافه کردن ترکیبات مختلف و رنگ و طعم بخشیدن به آن به عنوان پدیدآورندگان شکل امروزی همبرگر شناخته می‌شوند. پس از این همبرگر به مرور زمان محبوبیت زیادی بین مردم آلمان پیدا کرد و با گذشت زمان مردم دیگر کشور ها هم به جمع طرفداران این فست فود پیوستند.

ریشه همبرگر مربوط به شهر هامبورگ آلمان بوده و با شناخته شدن آن به عنوان غذایی که سریع آماده می‌شود تنوع بین آن‌ها افزایش یافت است. مردم در ابتدا تنها از گوشت گاو برای تهیه انواع همبرگر استفاده می‌کردند اما با مهاجرت آلمانی ها به ایالات متحده آمریکا در قرن نوزدهم میلادی به تدریج  مورد توجه و علاقه بسیاری از افراد قرار گرفت و مواد مختلف دیگری به این فست فود لذیذ افزوده شد.

این نوع در ابتدا از دو تکه نان گرد که در داخل آن از گوشت چرخ کرده استفاده شده بود تشکیل ‌شد، اما حالا با افزایش تنوع آن همبرگرهای سه یا چهار ردیفه هم وجود دارند که بر اساس ذائقه افراد تهیه و سرو می‌شوند. اکنون از مواد دیگری نیز در داخل همبرگرها استفاده می‌شود که از جمله آنها می توان به انواع سس ها مانند سس خردل، سس گوجه فرنگی،  سس مایونز و سس قارچ همبرگر اشاره کرد. همینطور ناگفته نماند برای افرادی که تنظیم میزان کالری بدن برای آنها مهم است همبرگرهای رژیمی طبخ شده و در اکثر آن‌ها از مواد کم کالری مانند پنیرهای کم چرب و سس هایی که میزان کم تری کالری نسبت به موارد مشابه خود دارند استفاده شده است.

تاریخچه همبرگر

انواع همبرگر های خوشمزه در دنیا

در بیشتر کشورهای دنیا انواع همبرگر به وفور مصرف شده و در ترکیبات اکثر آن‌ها از گوشت استفاده می‌شود. البته درصد گوشت و یا طرز تهیه آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. در بعضی از آن‌ها بالای 60 الی 70 درصد  و در برخی دیگر از همبرگرهای معمولی تنها 30 درصد از مواد اصلی آن‌ها را گوشت تشکیل می‌دهد.

در ترکیبات این نوع فست‌فود از مواد اولیه دیگری نیز استفاده می‌گردد که می‌توان به آرد، نمک، روغن، سویا و آرد سوخاری اشاره کرد. همچنین در تهیه همبرگرها از نان هایی مانند نان جو و نان کنجد دار نیز استفاده می‌کنند.

همبرگر سبزیجات سوئیسی

ترکیبات تشکیل دهنده همبرگر سبزیجات سوئیسی  که یکی از انواع همبرگر معروف بوده شامل جو، عدس و قارچ بوده که آن را به همراه پنیر ورقه ای خوشمزه و قارچ سرخ شده سرو می‌کنند.

برگر ترکی

این نوع که از همبرگرهای معروف در ترکیه است از گوشت چرخ کرده، آرد سوخاری، پیازچه خرد شده، پیاز رنده شده، سس مایونز، سس گوجه فرنگی، ریحان خرد شده، نمک و فلفل تهیه می‌شود.

برگر ترکی

همبرگر گوشت گوساله

در پخت همبرگر گوشت گوساله از گوشت گوساله، مغز نان همبرگر، شیر، پیاز، سیر، سبزیجات معطر و نمک و فلفل استفاده می‌کنند.

همبرگر آسیایی

همبرگر آسیایی، یکی از بهترین انواع همبرگر می‌باشد و از ترکیب گوشت چرخ کرده، پیاز، هویج، تخم مرغ، نان خشک، نمک و فلفل تهیه می‌شود.

همبرگر مخصوص

این همبرگر مخصوص  از ترکیب گوشت چرخ کرده با20 درصد چربی، آرد سوخاری، تخم مرغ، پیاز، سیر و نمک و فلفل تهیه می‌کنند.

همبرگر مرغ به روش گریل

همبرگر گریل شده را از گوشت سینه مرغ بدون پوست و استخوان، پودر نان، پیاز، تخم مرغ، سیر، پودر زیره سبز، نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز به همراه پنیر ورقه ای چدار یا گودا به روش گریل طبخ می‌کنند.

همبرگر مرغ

همبرگر مک دونالد

این ترکیب از انواع همبرگر یکی از فست‌فود‌های محبوب و لذیذ در دنیاست که از موادی شامل گوشت چرخ کرده، پیاز، زرده تخم مرغ، آرد سوخاری، سیر، نمک، زردچوبه، ادویه و فلفل و کمی پودر سیر، سس کچاپ و سس مایونز، گوجه خیار شور و یک پیاز ورقه شده به همراه چند برگ کاهو تهیه می‌شود.

رویال برگر

نوع رویال برگر را از ترکیب گوشت چرخ کرده همراه با دنبه، تخم مرغ، پیاز، سیر، آرد سوخاری، پودر سیر، پودر موسیر، نمک، فلفل، پنیر چدار، قارچ و ژامبون مرغ طبخ کرده و سرو می‌کنند.

همبرگر ایتالیایی

نوع ایتالیایی خوشمزه و لذیذ را از گوشت گاو بدون چربی، تخم مرغ، فلفل سبز، جعفری تازه، آویشن، رزماری، ریحان تازه، نان سیبا، سبزی روکولا و سس مایونز بدون چربی تهیه می‌کنند.

دوبل چیز برگر

این همبرگر از ترکیب گوشت همبرگر، پنیر گودا، کاهو، گوجه، خیارشور و سس مخصوص تشکیل شده است.

همبرگر مرغ سوخاری

در دستور تهیه همبرگر مرغ سوخاری به جای گوشت از مرغ گریل شده یا سوخاری استفاده می‌شود. ترکیبات لازم در تهیه انواع همبرگر شامل سینه مرغ، کاهو، گوجه فرنگی، خیار شور، پودر سیر، پودر پیاز، فلفل سیاه، آرد سفید، زردچوبه، تخم مرغ، سس فرانسوی و آرد سوخاری می‌شود.

برگر زغالی

همبرگر زغالی از ترکیب موادی شامل گوشت چرخ کرده، پیاز، تخم مرغ، پودر سوخاری، سس خردل یا کچاپ و نمک و فلفل سیاه تهیه می‌شود.

همبرگر کبابی با پنیر       

همبرگر کبابی با پنیر را با گوشت چرخ کرده، سس خردل، سیر له شده، پیازچه، بلوچیز، تخم مرغ، آب و نمک و فلفل تهیه می‌کنند.

قارچ برگر

قارچ برگر را از ترکیب گوشت گوساله چرخ کرده، پیاز، قارچ، جعفری، نمک و فلفل، رب گوجه فرنگی، آویشن، پنیر چدار، تخم مرغ و پودر نان طبغ می‌کنند.

همبرگر با گوشت شترمرغ چرخ شده

یکی نوع از همبرگر را با گوشت شترمرغ چرخ شده با 20 درصد چربی، آرد سوخاری، تخم مرغ، پیاز، سیر، نمک و فلفل سیاه تهیه می‌کنند.

برگر دودی

تهیه همبرگر ذغالی روی باربیکیو یا منقل کار بسیار ساده‌ای است اما این کار در عین سادگی می‌تواند باعث ایجاد طعمی خارق‌العاده در برگر شود. علاوه ‌بر این در هنگام طبخ برگر دودی به دلیل عدم استفاده از روغن و سرخ شدن، این نوع برگر سالم‌تر و کم‌کالری‌تر از باقی انواع برگر‌ها به شمار می‌آید و می‌تواند مناسب برای انواع رژیم‌های خاص غذایی باشد.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه چیزبرگر

همبرگر گیاهی

یکی از انواع همبرگر خوشمزه بین المللی همبرگر گیاهی است که با رسپی‌های مختلفی تهیه می‌شود. این نوع یک انتخاب مناسب و ویژه برای کسانی است که رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنند و یا به دلیل مسائل سلامتی قادر به مصرف انواع گوشت‌های قرمز نیستند.

همبرگر گیاهی لذیذ را می‌توان بر حسب سلیقه و ذائقه با مواد متنوعی مانند انواع حبوبات، غلات و… تهیه کرد. همینطور افراد با ذائقه‌های مختلف نیز می‌توانند ادویه‌های مختلفی به همبرگر اضافه کنند. مثلا علاقه‌مندان به غذاهای تند و آتشین می‌توانند کمی پودر زنجبیل، سیر و فلفل قرمز به مایه برگر اضافه کنند و آن را متناسب با سلیقه خود مصرف کنند.

همبرگر گیاهی

همبرگر با تخم مرغ و پنیر

طرفداران روبه رشد غذاهای فست‌فودی باعث شده تا انواع  برگر مختلفی به وجود آید. همبرگر تخم مرغ و پنیر از تخم مرغ، کالباس یا ژامبون، پنیر و سبزیجات تهیه شده است که می‌تواند به عنوان یک صبحانه یا میان وعده مفید و خوشمزه برای کودکان و نوجوانان انتخاب شود. همچنین می‌توانید کاهو، کلم، زیتون، خیارشور و… را در کنار برگر تخم مرغ و پنیر در نان‌های همبرگر سرو کنید.

همبرگر با شیر

همبرگر شیر همیشه جزء آیتم‌های پرطرفدار در لیست غذاهای فست‌فودی به شمار می‌آید. این ترکیب یکی از خوشمزه‌ترین انواع همبرگر خانگی بوده که علاوه بر پخت آسان و سریع طعم بی‌نظیری نیز دارد. به منظور سرو همبرگر خانگی با شیر بهتر است از نان های گرد استفاده کرد و به آن پنیرپیتزا، برش های گوجه و خیارشور اضافه کنید. البته به یاد داشته باشید به هیچ وجه همبرگر را برای تنوری شدن در فر قرار ندهید، چون این ماده غذایی در اثر حرارت بد طعم خواهد شد. مطلوب است فقط آن را با روغن کم سرخ کرده و نوش جان کنید.

همبرگر با گندم

در بیشتر رسپی‌ها برای پخت همبرگر، به منظور این که به یک طرز تهیه مناسب برای افراد گیاهخوار یا رژیم‌های خاص دست پیدا کنند از سویا و گندم استفاده می‌کنند. ممکن است در نگاه اول استفاده از گندم به عنوان ماده اولیه برای پخت فست‌فودی مانند همبرگر عجیب به نظر برسد، اما استفاده از گندم در این رسپی باعث ایجاد بافت بهتر و حتی لذیذ‌تر می‌شود.

همبرگر با گوشت بوقلمون

این همبرگر خاص یکی از غذاهای محبوب، پرطرفدار و خوشمزه جهانی محسوب می‌شود. ساندویچ با گوشت بوقلمون از بسیاری جهات نسبت به گوشت مرغ و گوشت قرمز ارجحیت دارد و دارای خواص بسیاری است. این نوع از سینه بوقلمون تهیه می‌شود که بسیار خوشمزه و مفید است. البته در کنار این برگر خوشمزه می‌توان به سلیقه خود از انواع سس‌های مایونز، کچاپ و… استفاده کرد، تا لذت میل کردن برگر با گوشت بوقلمون دو چندان شود.

همبرگر با سنگدان مرغ

سنگدان مرغ یکی از مواد پرخاصیت و کم هزینه برای تهیه همبرگر است. این نوع لذیذ پیشنهاد همه کسانی است که حداقل یکبار آن را تجربه کرده‌اند. در زمان سرخ کردن انواع همبرگر دقت کنید که آن‌ها را بیش از 10 دقیقه سرخ نکنید، زیرا که موجب شکنندگی و خشک شدن آن‌ها می‌شود.

همبرگر تنوری

در میان انواع متنوعی از همبرگر رستورانی این نوع، از باکیفیت‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. به همین دلیل در رستوران‌ها و فست فودی‌ها، همبرگر تنوری در صدر منوی غذاهای عرضه شده خودنمایی می‌کند. بنابراین ادویه‌جات نقش مهمی در ایجاد یک طعم منحصر به فرد در همبرگر‌ها ایفا می‌کنند به همین دلیل توصیه می‌شود برای تهیه‌ی همبرگر از دستور پخت‌های اصلی به طور دقیق پیروی کنید.

همبرگر تنوریچیلی برگر

 یکی از انواع همبرگر بسیار خوشمزه و جدید بین المللی چیلی برگر است که طعم تند و تیزی دارد. این نوع یک نوع ساندویچ است که از تکه‌های برشته سینه مرغ که به صورت پولکی با آرد و ادویه‌جات آغشته شده‌اند سرخ می‌شود. چیلی برگر‌ها را می‌توان به صورت فینگر فود در مهمانی‌ها و جشن‌های تولد سرو کرد.

همبرگر آمریکایی

همبرگر آمریکایی به عنوان یک غذای سریع و مدرن فست فودی به شمار می‌آید اما جالب است بدانید همبرگر یک غذای قدیمی و اسطوره‌ای است. حتما گوشت همبرگر باید مخلوط ۲۰ درصد چربی و ۸۰ درصد گوشت خالص باشد. پس اگر شما طعم گوشت گوسفند را ترجیح می‌دهید می‌توانید از گوشت گوساله و گوشت گوسفند به دلخواه، به مقدار مساوی استفاده کنید.

همبرگر انگلیسی

این همبرگر در انگلستان به نام بیف برگر یا برگر انگلیسی شناخته می‌شود. به منظور تهیه انواع برگر مهم‌ترین نکته، تهیه گوشت با کیفیت است. گوشت این نوع را در هنگام آماده سازی نباید زیاد ورز داد چرا که باعث سفت شدن همبرگر می‌شود. به منظور جلوگیری از این اتفاق بهتر است گوشت را با دست ورز داد تا بافت بهتری به خود گیرد.

همبرگر ذغالی

همبرگر ذغالی جزء آن دسته از غذاهای فست فودی بسیار خوشمزه‌ای است که پیر و جوان نمی‌شناسد و تقریبا همه را عاشق خود کرده است. احیانا اگر دنبال همبرگر رژیمی هستید و دستور منع استفاده از روغن دارید این نوع یک پیشنهاد فوق‌العاده برای شما می‌باشد.

چیکن برگر

گوشت مرغ جزء مواد غذایی محبوب برای بسیاری از مردم در سراسر جهان محسوب می‌شود. البته علاوه بر این که  همبرگر نسبت به موادی همچون سوسیس و کالباس سالم‌تر است، ممنوعیت مصرف کمتری برای افراد با رژیم‌های غذایی خاص دارد و راحت‌تر می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. چیکن برگر به دلیل داشتن دستور پخت‌های متنوع طیف وسیعی از طرفداران را شامل می‌شود. برخی از طرفداران آن به روش پخت مک دونالد هستند و برخی دیگر چیکن برگر سوخاری را ترجیح می‌دهند.

چیکن برگر

خرید انواع همبرگر ارگانیک از فروشگاه دهکده پروتئین

 توصیه ما به علاقه‌مندان غذاهای فست فودی و محصولات پروتئینی مراجعه و خرید از وب سایت دهکده پروتئین است. فروشگاه دهکده پروتئین تولید کننده انواع محصولات به صورت طبیعی می‌باشد. این فروشگاه محصولات خود را کاملا ارگانیک و بدون استفاده از مواد نگهدارنده و در حضور مشتری تولید می‌کند. امکان خرید اینترنتی محصولات و یا مراجعه به شعبات مختلف از دیگر ویژگی‌های دهکده پروتئین است. بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده برای خرید انواع همبرگر گوسفندی و مخلوط و سایر محصولات پروتئینی به این وب‌سایت مراجعه نمایید و محصولات خود را به صورت آنلاین سفارش داده و در کوتاه‌ترین زمان درب منزل تحویل بگیرید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید